Bezpieczna jazda

Home / Bezpieczna jazda w foteliku

Tu podaj tekst alternatywny

Kurtka zimowa + fotelik samochodowy = ryzyko

Czy wiesz, że kurtka zimowa i fotelik samochodowy to niebezpieczne połączenie?

Podczas przewożenia dziecka w foteliku samochodowym istotną kwestią jest dociągnięcie pasów tak, aby jak najściślej przylegały do ciała dziecka. Problem z tym pojawia się głównie zimą. Kurtka, która ma chronić nasze dziecko przed zimnem, w chwili wypadku może stwarzać śmiertelne zagrożenie. Liczne crush testy wykazały, że powstałe podczas zapinania w zimowych kurtkach luzy mogą doprowadzić do wyśliźnięcia się dziecka z pasów lub narazić je na liczne obrażenia wewnętrzne.

Pojawia się więc pytanie: jak w takim razie bezpiecznie przewozić dziecko w foteliku jesienią i zimą?

Tu podaj tekst alternatywny
Tu podaj tekst alternatywny

Dylemat rodziców

Czy jesteśmy zmuszeni ściągać dziecku kurtkę przed każdą nawet najkrótszą podróżą? Takie rozwiązanie może i jest bezpieczne ale mało praktyczne, i z perspektywy rodzica bardzo uciążliwe. Rozwiązaniem tego dylematu jest kurtka samochodowa marki HUGS for kids.

Sposób na bezpieczną jazdę

Dzięki rozwiązaniu w postaci dwóch zamków bocznych, w ułamku sekundy możemy sprawić, że codzienna kurtka naszego dziecka stanie się również bezpiecznym okryciem w foteliku. Prawidłowe dociągnięcie pasów będzie możliwe, bez konieczności ściągania kurtki i narażania naszej pociechy na wyziębienie w chłodnym samochodzie.

Tu podaj tekst alternatywny
Tu podaj tekst alternatywny

Komfort i funkcjonalność

Kurtka doskonale sprawdzi się na co dzień. Uszyta z wodo i wiatroszczelnego materiału poradzi sobie z każdą nawet najbardziej kapryśną pogodą. W wersji zimowej zastosowane jest ocieplenie zwane syntetycznym puchem, które dzięki swoim właściwością termicznym chroni przed największym mrozem. Oversizowy krój, dłuższy tył i wydłużane ściągacze w rękawach sprawiają, że kurtka posłuży naszemu dziecku przez co najmniej 2 sezony. Posiada odpinany kaptur oraz dwustronny zamek główny z zabezpieczeniem przed przycięciem brody. Elementy odblaskowe umieszczone z przodu i z tyłu kurtki zwiększą bezpieczeństwo dziecka po zmroku.

Zapoznaj się z naszym filmikiem instruktażowym aby zobaczyć w jak łatwy sposób działa kurtka samochodowa HUGS for kids !